10 najciekawszych atrakcji Malty

10 najciekawszych atrakcji Malty

Na Malcie nie byliśmy zbyt długo, jednak jest to na tyle mały kraj, że zdążyliśmy zwiedzić sporą jego część, w tym wszystkie zamieszkane wyspy: Maltę, Gozo i Comino. Wyjazd ten będziemy jeszcze długo wspominać i zdecydowanie każdemu polecać. Dzisiaj nadszedł czas na ostateczne podsumowanie i zgrupowanie opublikowanych przez nas materiałów o Malcie.

Zacznijmy od wstępniaka – o cenach, życiu i ludziach na Malcie. Jeśli przymierzasz się do wyjazdu do tego miejsca, koniecznie przeczytaj podstawowe informacje o Malcie.

Najciekawsze atrakcje Malty

Ok, przyjechałeś na Maltę. Co tu robić poza plażowaniem? Przewodniki tętnią atrakcjami i wiele z nich zobaczyliśmy, ale nie wszystkie polecimy. Przedstawiamy Ci tylko to co najlepsze.

 1. Xlendi oraz Marsalforn. Obie wioski znajdują się na Gozo i mają niesamowity klimat. I choć obie bywają przepełnione turystami w sezonie, wciąż czuć w nich ducha rybackiej Gozo.
 2. Mġarr ix-Xini. Ciężko tutaj dojechać, dojść jeszcze ciężej. Warto jednak się wysilić, bo to jedyne tak piękne i spokojne miejsce na Gozo, bez przepychu i sprzedawców śmieci.
 3. Popeye Village. Magiczna wioska, która została stworzona specjalnie na potrzeby ekranizacji znanego wszystkim komiksu Popeye. Film okazał się klapą, ale wioska funkcjonuje do dzisiaj i jest nie lada atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych.
 4. Dingli Cliffs. Jeden z wyższych punktów widokowych na Malcie, z którego rozciąga się piękny widok na otwarte morze i malutką wysepkę Filfla. Idealne miejsce do oglądania wschodów i zachodów słońca.
 5. Mdina. Miasto, które pamięta najdawniejsze czasy i które po dziś dzień zachowało swój unikalny, majestatyczny klimat.
 6. Azure Window, czyli znane wszystkim Lazurowe Okno na Gozo. Gigantyczna formacja skalna, która była inspiracją dla wielu reżyserów. Lepiej przekonaj się na własne oczy dlaczego.
 7. Blue Grotto. Jaskinie w wysokim i urwistym klifie, do których możesz wpłynąć łódką. Warto tutaj przyjechać tylko i wyłącznie poza sezonem.

Malta: Popeye Village

Plażowanie na Malcie

Tak jak wspomniałem, na Maltę jeździ się głównie dla bajkowych plaż, więc i o tym wypadało wspomnieć na blogu :)

 1. Comino, czyli rajska wyspa Malty, której wypadało poświęcić osobny wpis. Po wizycie w tym miejscu długo nie znajdziesz tak czystej, purpurowej wody.
 2. 5 najpiękniejszych plaż Malty oraz Gozo. Nasza mała kompilacja najpiękniejszych plaż Malty i Gozo, w której przedstawiliśmy finałowe laureatki i poddaliśmy je dogłębnej analizie.

Malta: Blue Lagoon, Comino

Jedzenie i picie na Malcie

Na sam koniec wypada wspomnieć o przysmakach Maltańczyków, ich kuchni i zwyczajach.

 1. Malta od kuchni. We wpisie tym przedstawiliśmy smakołyki, które udało nam się spróbować.

Wizyta w restauracji w Rabacie, stolicy Gozo; deska z przystawkami

I to by było na tyle, czas zamknąć temat Malty, już dostatecznie go wymęczyliśmy na naszym blogu. Jeśli czegoś nie znalazłeś lub masz jakieś wątpliwości – pytaj, szybko je rozwiejmy! :)

PS. do galerii zdjęć dodaliśmy już wszystkie zdjęcia z Malty. W sumie uzbierało się ich ponad 300 i tutaj dobra wiadomość – to ostatnia seria wpisów z tak wielką ilością zdjęć. W kolejnych fotorelacjach będziemy dokładniej selekcjonowali zdjęcia i wybierali tylko te najlepsze.

Czas naszej wycieczki

od 9 do 16 października 2013

Przybliżone koszta (dla 2 osób)

 • przejazdy (Poznań – Kraków – Poznań): 201 zł
 • przeloty (Kraków – Malta – Kraków): 631 zł
 • noclegi: 189 zł
 • ŁĄCZNIE (bez wliczania wydatków na miejscu na zabawę i atrakcje): 1 021 zł

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj