Wyprawa rowerowa w Alpy – jak i za ile?

Wyprawa rowerowa w Alpy – jak i za ile?

Szwajcaria to jeden z najdroższych krajów świata, a po ostatnich podwyżkach franka szwajcarskiego może i najdroższy. Niemcy, Austria i Liechtenstein wcale nie są tańsze. Czy możliwe jest zatem podróżowanie po tych krajach bez wydawania fortuny? Kiedy i jak to zrobić?

Alpy na rowerze

Na blogu pokazaliśmy Wam kilka najpiękniejszych miejsc w Alpach, jak również podzieliliśmy się posiadanymi informacjami praktycznymi. Zbierzmy je wszystkie w jedno miejsce:

 1. Rowerem przez Alpy. To nasz pierwszy wpis, powstały chwilę po powrocie, kiedy emocje jeszcze nie opadły. Przedstawiliśmy w nim ogólne informacje o wyprawie, przykładowe ceny ze sklepowych półek oraz kilka praktycznych wskazówek.

  Niemcy: Bawaria

 2. 10 najpiękniejszych jezior Bawarii. Do dziś jaram się tymi widokami. Nieskazitelnie czyste jeziorka w otoczeniu alpejskich gór to obrazki, które przynajmniej raz w życiu trzeba zobaczyć. Trudno było dokonać selekcji, więc wrzuciliśmy tutaj rekordowo dużo, bo aż 68 zdjęć.

  Niemcy: poranek nad jeziorem Walchensee

 3. W krainie bajek – zamek na wzgórzu w Füssen. Jaki naprawdę jest zamek Neuschwanstein i co go łączy z Waltem Disneyem? A także o mniej spektakularnym, ale też wartym zobaczenia zamku Hohenschwangau.

  Niemcy: zamek Neuschwanstein

 4. Jeden dzień z życia w Füssen. Zaczarowane miasteczko, którego nie możesz ominąć planując wyprawę w Alpy. Co można tutaj zobaczyć w jeden dzień?

  Niemcy: zachód słońca nad jeziorem Hopfensee

 5. W bawarskiej krainie wąwozów. Lubimy przyrodnicze atrakcje, więc nie mogliśmy ominąć popularnego wąwozu Partnachklamm, jak i mniej znanego, a zdecydowanie ciekawszego Höllentalklamm.

  Bawaria: wąwóz Partnachklamm

 6. Rowerem wzdłuż Renu. Pokazaliśmy kawałek szlaku winnego przez Fläsch i Maienfeld, świat filmowej Heidi oraz przede wszystkim górski krajobraz Liechtensteinu.

  Liechtenstein: szlak wzdłuż Renu

 7. Sankt Moritz – wizyta w szwajcarskim Zakopanem. Sankt Moritz to jeden z popularniejszych kurortów w Alpach. Zostaliśmy tutaj na dwie noce i pozwoliliśmy sobie na chwilę odpoczynku, zwiedzając i fotografując wszystko co było do zobaczenia.

  Szwajcaria: panoramana Silvaplana

 8. Appenzell – kraina mlekiem i serem płynąca. Miasto i kanton, skąd pochodzą popularne, szwajcarskie sery. Prawdziwie wiejski klimat, którego nikt się tutaj nie wstydzi.

  Szwajcaria: zielono jak w Appenzell!

 9. Pocztówki z Bawarii. Bawaria to doskonałe miejsce dla fotografów krajobrazowych, chcących nabić setki kadrów do jakiegoś banku zdjęć. Gdziekolwiek nie spojrzysz, tam landszaft na pocztówkę.

  Niemcy: niekończące się szlaki przez Bawarię

 10. Szlakiem Via Claudia Augusta. 120-kilometrowa trasa wiodąca przez Via Claudia Augusta pozwoliła nam przedostać się z Niemiec (Füssen) do Szwajcarii (Scuol). Po drodze minęliśmy kilkanaście tyrolskich wiosek i mieliśmy przyjemność poznać Austrię.

  Austria: gdzieś w drodze...

Nie wyczerpaliśmy wszystkich tematów powyższymi wpisami, zostawiliśmy Wam trochę do samodzielnego odkrycia. Mamy jednak nadzieję, że tyle wystarczy do zmotywowania choć jednej osoby do tej formy podróżowania. Zamiast więc kolejnym razem wybierać biuro podróży czy nawet samodzielnie organizowany przelot nad morze Śródziemne, rozważcie opcję rowerowej wyprawy. Nie będziecie zawiedzeni!

A jeśli ktoś jeszcze ma opory i próbuje się usprawiedliwiać brakiem finansów, odsyłamy do poniższej tabelki z wydatkami. Nadal za drogo?

Termin naszej wycieczki

od 1 do 20 września 2014

Przybliżone koszta (dla 2 osób)

 • przejazdy: 716,07 zł (cena uwzględnia przewóz rowerów)

  • Poznań – Kostrzyn nad Odrą: 107,12 zł
  • Frankfurt nad Odrą – Murnau: 62€, ok. 260 zł
  • Lindau (Bodensee) – Zgorzelec: 54€, ok. 226 zł
  • Zgorzelec – Wrocław – Poznań: 122,95 zł
 • noclegi: 563 zł
 • wydatki na miejscu: 803 zł (w tym kilkanaście pysznych, szwajcarskich czekolad Ragusa!)
 • ŁĄCZNIE: 2 082,07 zł

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj