Życie po królewsku – pałac w Turznie

Życie po królewsku – pałac w Turznie

Czy Ty też miewasz czasem ochotę na cofnięcie się do epoki renesansu, baroku lub do jeszcze bardziej odległych dla nas czasów? Chciałbyś żyć w tamtych dniach choćby przez pewien okres? Osobiście od zawsze marzyłam o życiu w pałacu w czasach renesansu, noszeniu długich i pięknych sukni oraz wieczornych potańcówkach na balu w pięknie zdobionych salonach.

Czasy kiedy środkiem transportu są konie. To musi być cudowne uczucie poruszać się bryczką wyposażoną w miękkie poduszeczki, przyozdobioną na królewsko. Siedzieć w salonie z toaletką, oglądać się w lustrze i przyjmować zaproszenia od młodzieńców na najlepsze bale. Cieszyć się obfitymi przyjęciami i szaleć wśród falujących i kręcących się sukien na całym parkiecie.

Przyjemnie by było uczestniczyć choć w jednej z takich uczt.

Pałacyk Romantyczny w Turznie

W miniony weekend podczas powrotu z jeziora Kamionki, natknęliśmy się na śliczny pałac w Turznie, który dziś pełni rolę hotelu.

Jest to Pałacyk Romantyczny, który został wybudowany na miejscu dawnego dworu (należącego do rodu Zboińskich) w drugiej połowie XIX w. Przez wiele lat pałac był przebudowywany. Dziś jego wygląd możesz zobaczyć na zdjęciach.

Znanymi gośćmi byli tam m.in. Fryderyk Chopin i Artur Zawisza Czarny. Do hotelu wjeżdża się przez ogromną bramę, a dalej do samego pałacu prowadzi aleja kasztanowa. Teren budowli i otaczającego ją parku jest bardzo zadbany, a każdy element dopracowany do perfekcji.

Turzno pod Toruniem: Pałac Romantyczny

Park, który otacza pałacyk jest parkiem angielskim, w którym rosną okazałe stare drzewa takie jak: lipy, klony, platany, kasztanowce i wiele gatunków egzotycznych drzew i krzewów. W parku znajdziesz wiele malowniczych ścieżek, a wzdłuż nich piękne i barwne kwiaty. Poza tym na obszarze parku znajdują się także dwa stawy nad którymi zbudowano urocze mostki.

Sam hotel bije bielą i można powiedzieć, że prostotą. Nie posiada żadnych pozłacanych elementów, a jedynie kolumny, tarasy ze specyficzną balustradą i wcięcia nadające mu wygląd pałacu. Wnętrze jest bardziej królewskie. Korytarz szeroki, udekorowany różami. Pokoje są wielkie, a w nich ogromne łoża z pozłacaną narzutą i baldachimem oraz luksusowe sofy. Wszystkie meble w dawnym stylu, a w toalecie wanna na nóżkach.

Turzno pod Toruniem: Pałac Romantyczny

Jeśli chcesz cofnąć się do tamtych lat na jedną noc, za apartament musisz zapłacić 900-1300 zł, natomiast za najtańszy pokój dwuosobowy 360 zł. Czy warto? Musisz ocenić samemu. My niestety nie mieliśmy jeszcze okazji ocenić wnętrza, ale planujemy to kiedyś nadrobić! :-)

Czego dostarczy Ci pałacyk w Turznie?

  • cisza i spokój, bowiem pałac jest ulokowany we wsi Turzno, kilkanaście kilometrów od Torunia i posiada piękny park, w którym nie sposób nie wypocząć,
  • zwiedzanie okolicznych atrakcji, tj. uroczy Toruń czy jezioro Kamionki,
  • poczucie baśniowego życia – cisza, spokój i królewski pałacyk z bujną historią sprawią, że poczujesz się jak główny bohater baśni braci Grimm.

Turzno pod Toruniem: Pałac Romantyczny

Turzno pod Toruniem: Pałac Romantyczny

Turzno pod Toruniem: park wokół Pałacu Romantycznego

Turzno pod Toruniem: park wokół Pałacu Romantycznego

Turzno pod Toruniem: park wokół Pałacu Romantycznego

Turzno pod Toruniem: park wokół Pałacu Romantycznego

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj