Cuda natury: jasknie Marble Caves

Cuda natury: jasknie Marble Caves

Natura potrafi zaskoczyć, tworząc niesamowite góry, kolorowe jeziora, dziwne formacje skalne, na niespotykanych osobliwościach kończąc. Osobliwościach, których przyczyn powstania nikt nie potrafi wyjaśnić, które nie mają uzasadnienia swojego istnienia. Po prostu istnieją i cieszą nasze oczy :-) Dzisiaj zajmiemy się jednym z takich przypadków, jaskinią Marble na jeziorze General Carrera.

Marble Caves – najpiękniejsza jaskinia świata

Najpiękniejsza jaskinia świata – tak często określa się to miejsce i trudno z takim opisem się nie zgodzić. Choć widzieliśmy już piękne jaskinie na Majorce, ta wyróżnia się od tego co już znamy. Jaskrawo-niebieskie skały zatopione w turkusowej wodzie jeziora General Carrera czynią to miejsce trochę nieziemskim i niespotykanym w naturze.

Chile, Jaskinie Marble Caves. Autor zdjęcia: javier

Chile, Jaskinie Marble Caves. Autor zdjęcia: Dan Lundberg

Samo jezioro jest położone na granicy Argentyny i Chile, jednak jaskinie znajdują się po chilijskiej stronie. Najpopularniejsze groty to:

  • Kaplica (La Capilla)
  • Katedra (El Catedral)
  • Jaskinia (La Cueva)

Chile, Jaskinie Marble Caves. Autor zdjęcia: Nick Warner

Chile, Jaskinie Marble Caves. Autor zdjęcia: Paula ChristensenSamo jezioro General Carrera to dodatkowa atrakcja: turkusowa woda w otoczeniu wysokich gór to rzadki widok.

Chile, Jaskinie Marble Caves. Autor zdjęcia: Neil Wilkie

Jaskinie można zwiedzać z poziomu samodzielnie wypożyczonego kajaku lub w zorganizowanych wycieczkach, dopływając tu małą łódką. Wypadałoby jednak się pośpieszyć, gdyż istnienie tych miejsc jest zagrożone planami budowy pięciu wielkich zapór wodnych w okolicy. Największym problemem może być jednak samo dotarcie w to miejsce, trzeba bowiem przejechać ponad 200 km po kiepskiej jakości gruntowych drogach. Prawdziwie ukryty skarb.

PS. gdyby po zwiedzaniu jeziora i jaskiń okazało się, że masz jeszcze dużo wolnego czasu to nie martw się, dookoła znajdują się niesamowite Andy.

Chile, andy. Autor zdjęcia: Trey Ratclif

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj