Park Sołacki w Poznaniu

Park Sołacki w Poznaniu

Nie zawsze jest czas i pieniądze, by podróżować po świecie czy choćby Europie. Pozostaje wtedy zwiedzanie Polski, która jest bardzo urokliwa i potrafi zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających podróżników.

Polska ma bardzo różnorodne atrakcje – kilkaset kilometrów morskiego wybrzeża, kilka łańcuchów górskich o różnym ukształtowaniu i poziomie trudności w zwiedzaniu. Ponadto czyste jeziora, urokliwe rzeki, 23 parki narodowe i 121 parków krajobrazowych. Oczywiście to nie wszystko – mamy jeszcze wiele naturalnych, pięknych miejsc. Nawet wielkie miasta skrywają w sobie małe, acz piękne parki. I jednemu z nich przyjrzę się w dzisiejszym wpisie, a mowa o Parku Sołackim w Poznaniu.

Park Sołacki w Poznaniu

Zajmuje 14,63 ha i mieści się w dzielnicy Sołacz w Poznaniu. Na terenie parku znajduje się staw, kilka mostów, oświetlone lampami spacerowe ścieżki (tworzące romantyczną otoczkę) oraz bogaty i zróżnicowany drzewostan (w tym także egzotyczne gatunki, m. in. daglezja, choina kanadyjska, cypryśnik błotny, klon tatarski, klon srebrzysty). Na faunę składają się głównie niezliczone gatunki ptaków, w tym rzadko spotykane kaczki mandarynki czy dzięcioły.

Poznań: Park Sołacki; źródło zdjęcia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Park_So%C5%82acki2.jpg

Dla chcących chwili odpoczynku zamontowano wiele ławek w uroczych zakątkach parku. Znajdziesz tu również obszerną łąkę, gdzie możesz przyjść z kocem i sobie urządzić, np. piknik :-) Minusem jest jednak znajdujący się obok plac zabaw – dzieci bywają głośne. Jednak dla rodziców takie rozwiązanie będzie bardziej pocieszne.

W parku, nieopodal stawu znajduje się urocza, kameralna restauracja, z której zazwyczaj rozbrzmiewa klimatyczna muzyka (niejednokrotnie grana przez orkiestrę/artystów). To miejsce, które musimy koniecznie odwiedzić!

Mapa po najpiękniejszych miejscach Poznania

Będąc w Poznaniu, musisz koniecznie odwiedzić Park Sołacki – naprawdę warto! Jeśli jednak park nie zaspokoi Twojej potrzeby wypoczynku – tuż obok znajdziesz Palmiarnię, która również skrywa ciekawe i warte poznania atrakcje.

Poznań: Park Sołacki; autor zdjęcia: Mateusz Hromada (http://www.flickr.com/photos/ruandus/4531081205/)

Niniejszym chciałbym zaznaczyć, że rozpoczynamy nową, krótką serię wpisów. Dotyczyć one będą najpiękniejszych miejsc w Poznaniu – głównie takich, które pozwolą oderwać się od życia komercyjnego i docenić piękno dnia codziennego, którego tak często nie dostrzegamy, goniąc za życiem, które widzimy na filmach i w kolorowych czasopismach :-)

Ps. wszystkie nasze zdjęcia z Poznania znajdziesz w jednym wspólnym albumie w dziale: Galerie.

Poznań: Park Sołacki; autor zdjęcia: Mateusz Hromada (http://www.flickr.com/photos/ruandus/4531081205/)

Poznań: Park Sołacki

Poznań: Park Sołacki

Poznań: Park Sołacki

Poznań: Park Sołacki

Poznań: Park Sołacki

Poznań: Park Sołacki

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj