Najpiękniejsze wodospady Karkonoszy

Najpiękniejsze wodospady Karkonoszy

Przyszedł czas na zwiedzenie najbardziej pożądanych przez nas atrakcji Karkonoszy – wodospadu Szklarki oraz wodospadu Kamieńczyka. Naszą wycieczkę zaczęliśmy, podążając czarnym szlakiem od Orlej Skały aż do Wodospadu Szklarki.

Wstęp na teren Karkonoskiego Parku Narodowego jest płatny i bilety dzienne kosztują 2,50 zł od osoby (ulgowy) oraz 5 zł (normalny).

Obszar parku jest ogromny, czysty, zadbany i doskonale dostosowany do turystów. Od głównego wejścia do Wodospadu Szklarki jest zaledwie kilka minut. Sam wodospad mierzy 13 metrów, a uroku dodaje mu malownicze otoczenie tworzone przez gęsty las. Idąc dalej, szliśmy cały czas wzdłuż rzeki, mijając co chwilę niewielkie zejścia do samej wody, skąd mamy najlepsze zdjęcia.

  • Szklarska Poręba: wodospad Szklarki
  • Szklarska Poręba: Karkonoski Park Nardoowy

Dalej doszliśmy czarnym szlakiem do Rozdroża pod Kamieńczykiem, po czym skręciliśmy w czerwony szlak, by dostać się do kolejnego wodospadu – Kamieńczyka. Wejście tam jest płatne (2,50 zł ulgowy, 5 zł dla dorosłych).

Po zakupie biletu otrzymasz kask, który uchroni Cię przed mogącymi spadać z góry kamieniami oraz pozwoli bezpiecznie spacerować wzdłuż wąwozu.

  • Szklarska Poręba: wąwóz Kamieńczyka
  • Szklarska Poręba: wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka zrobił na mnie większe wrażenie, być może dlatego, że mogłam go oglądać z lepszej perspektywy, gdyż szliśmy do niego wąwozem i to na sporych wysokościach, trzymając się barierki. Jest on też dwukrotnie wyższy niż wodospad Szklarki – mierzy 27 metrów. Dojście do Kamieńczyka nie jest ciężkie. Jeśli natomiast będzie to Twój pierwszy raz w górach, możesz się trochę natrudzić, szczególnie gdy będziesz miał za sobą przebytych już kilka kilometrów. Nie poddawaj się jednak, bo na pewno nie będziesz zawiedziony tą wyprawą! :-)

Szklarska Poręba: wąwóz Kamieńczyka

Szklarska Poręba: Karkonoski Park Narodowy

Szklarska Poręba: Karkonoski Park Narodowy

Szklarska Poręba: w drodze do wodospadu Kamieńczyka

Szklarska Poręba: wodospad Kamieńczyka

Szklarska Poręba: wąwóz Kamieńczyka

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj