Rowerowa wyprawa do Kamionek

Rowerowa wyprawa do Kamionek

Mamy idealną pogodę na wyprawy rowerowe. Nie jest za ciepło ani za zimno, nie pada deszcz ani nie można dostać udaru słonecznego. Zapraszamy zatem do mini fotorelacji z wycieczki do Kamionek pod Toruniem :)

Jezioro Kamionkowskie, znane jako Kamionki, to jezioro znajdujące się w odległości ok. 6 km od Turzna (zwiedziliśmy tam Pałac Romantyczny), w miejscowości Kamionki Małe. To przy okazji kolejna trasa (po wyprawie do Wielkopolskiego Parku Narodowego), którą możemy odhaczyć na naszej rowerowej mapie :-)

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Lubiczu Dolnym, a całkowita trasa przejazdu wyniosła około 34 km. Przejazd był łatwy i przyjemny – bocznymi ulicami z rzadka mijającymi nas samochodami.

Kilka słów o jeziorze Kamionkowskim

Teren całego kompleksu jest dobrze rozwinięty. Znajduje się tu wiele domków letniskowych i pól kempingowych. Przy jeziorze ciągnie się asfaltowy deptak, a przy nim masa barów, pubów i restauracji. W nocy jest tu niczym w Mielnie.

  • Toruń - Jezioro Kamionkowskie
  • Toruń - Jezioro Kamionkowskie

Jeśli chodzi o samą plażę, jest to również teren zapewniający wiele atrakcji. Zbudowano tutaj pomost, który stanowi największą atrakcję dla ludzi uwielbiających skoki do wody. Możesz również zjechać z dużej, zakręconej zjeżdżalni czy też wypożyczyć kajaki i rowery wodne.

Toruń - Jezioro Kamionkowskie

Wejście na plażę jest płatne. Opłata od osoby wynosi 5 zł (bilet ważny cały dzień). Oczywiście nie musisz wchodzić akurat tam, zawsze znajdą się dzikie plaże :-) W niezagospodarowanych miejscach przy jeziorze znajdują się zwykle małe pomostki, z których korzystają rybacy.

  • Toruń - Jezioro Kamionkowskie
  • Toruń - Jezioro Kamionkowskie

Dużym minusem jest ogromna liczba turystów wylegujących się na plaży. Przy pełnym słońcu ciężko rozłożyć koc i wygodnie się usadowić.

Dojazd do Kamionek komunikacją miejską również nie stanowi problemu. Latem z Torunia kursuje tam autobus. Jest także możliwość dojazdu pociągiem ze stacji Toruń Miasto.

Toruń - Jezioro Kamionkowskie

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj