Zwiedzanie Torunia i spacer wzdłuż Drwęcy

Zwiedzanie Torunia i spacer wzdłuż Drwęcy

Jak już wielokrotnie wspominałam, Toruń to moje ulubione miasto i nie pierwszy raz gości na blogu. Tym razem nie będziemy opisywać co warto zobaczyć w Toruniu – po prostu zabierzemy Cię w wirtualną podróż po tych miejscach!

Lubicz Dolny, okolice DrwęcyNaszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż rzeki Drwęcy w Lubiczu Dolnym.

  • Lubicz Dolny, okolice Drwęcy
  • Lubicz Dolny, Drwęca

Toruń, centrum miasta - w drodze do LenkiewiczaKolejnym celem wycieczki było centrum Torunia. Oczywiście najpierw skierowaliśmy się w kierunku ciastkarni Lenkiewicz…

Toruń, Przedzamcze - boisko w Stawie Komtura,Po półgodzinnym staniu w kolejce do Lenkiewicza, wybraliśmy się na spacer po Toruniu.

Toruń, mury obronne Zamku KrzyżackiegoMury obronne Zamku Krzyżackiego przy Bulwarze Filadelfijskim. To tutaj urzędował Zakon krzyżacki do 1454 r.

Toruń, Zabytkowy limnigraf na Bulwarze Filadelfijskim przy WiśleZabytkowy limnigraf na Bulwarze Filadelfijskim – narzędzie do wyznaczania poziomu wody w Wiśle. Dzisiaj stanowi tylko turystyczną atrakcję.

Toruń, widok na Bulwar Filadelfijski nad WisłąBulwar Filadelfijski. W weekendy tłumnie oblegany przez turystów i torunian, jednak i tak warto tutaj na chwilę zajrzeć.

Toruń, Zamek KrzyżackiPonowny rzut okiem na Zamek krzyżacki, tuż przy bulwarze. Bardzo fotogeniczne miejsce.

  • Toruń, Zamek Krzyżacki
  • Toruń, Zamek Krzyżacki

Toruń, kamienice i Dwór Artusa na Rynku StaromiejskimPo wypoczynku nad bulwarem skierowaliśmy się w samo centrum, Rynek Staromiejski. W tle widok na kolorowe kamienice i Dwór Artusa.

Toruń, ulica SzerokaUlica Szeroka jak co dzień została zapełniona tłumem turystów.

  • Toruń, Ratusz Staromiejski
  • Toruń, kolorowe kamienice na Rynku Staromiejskim

Toruń, Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Łuk CezaraDo Torunia zawitała także wiosna. W tle widoczny Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Łuk Cezara.

Toruń, Bulwar Filadelfijski przy Wiśle, widok na mostKońcówkę dnia spędziliśmy ponownie na bulwarze. Zachody słońca w tym miejscu są szczególnie ładne.

Toruń przepięknymi budowlami i dachami z cegły palonej lśniącymi tak znamienity, że nic mu chyba pięknością, położeniem i blaskiem świetnym dorównać nie zdoła.

Jan Długosz

Pozostałe zdjęcia z Torunia wylądowały w naszej galerii.

O autorze

Z zawodu programista. Po pracy biegam, piszę, czytam. Lubię wyzwania, zimne miejsca i aktywne spędzanie czasu!

Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką cookie.

Ukryj